Navigace - Tunisko
Dovolená Tunisko Recenze hotelů Tunisko
Novinky Tunisko Hotely a ubytování Tunisko
Víza Tunisko Fotogalerie Tunisko
Mapy a průvodce Tunisko Informace Tunisko


Tuniské přístavy a dějiny

Rad&&232;sRad&&232;s je na prvním místě mezi obchodními přístavy země, jeho stavba začala v 80. letech minulého století a do provozu byl uveden v roce 1987. Specializuje se na kontejnerovou dopravu, takže v jeho okolí roste důležitá přístavní průmyslová zóna. Přístavem Rad&&232;s projde 19% celkového objemu lodní přepravy zboží, z toho 10% je přeprava uhlovodíku, 17% obilí, 89% kontejnerů a 78% kamionové kontejnerové dopravy.

SoussePřístav v Sousse se nachází v zálivu na místě bývalého obchodního přístavu Hadrum&&232;te, který byl založen v IX. století př.n.l. fénickými námořníky a velký rozvoj zaznamenal po příchodu Římanů.

V XVII. století se stal druhým největším obchodním přístavem v zemi. Nový přístav zde byl postaven v roce 1884 a v rozmezí let 1885 – 1893 byla vybudována 200 m dlouhá hráz a příjezdový kanál. Přístav se skládá ze dvou samostatných částí (Severní a Jižní pobřeží) a mezi nimi vznikla nádrž pro rybolov a kotviště plachetnic.

Tímto přístavem projde 8% celkového objemu lodní přepravy v Tunisku.


Přidáno dne: 28.05.2013
Zdroj: Tuniský národní úřad

Starší zprávy

Provozovatel:


cestování dovolená exotická dovolená


Partneři:


TOPlist

V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky a sedací soupravy. Nabízíme i bambusové podlahy a tapety na zeď.


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net