Navigace - Tunisko
Dovolená Tunisko Recenze hotelů Tunisko
Novinky Tunisko Hotely a ubytování Tunisko
Víza Tunisko Fotogalerie Tunisko
Mapy a průvodce Tunisko Informace Tunisko

       Co je potřeba zajistit a vědět před cestou?
         Návštěvu kterých zemí můžu s tím zkombinovat?

         Jako výlet z destinace?

Tunisko - Jako výlet z destinace?

Tunis sousedí s Alžírskem a Libyí. Do Libye v současné době v zásadě není možné přicestovat za účelem zcela individuální turistiky. Zájemci o turistickou cestu do této země tak mohou volit ze dvou variant skupinové turistiky:

a) koupě zájezdu u některé ze specializovaných českých CK - tyto kanceláře již mají navázanou nezbytnou spolupráci s libyjskými „partnerskými“ CK, které dobře znají místní podmínky a zabezpečí pro turisty nejen vstupní víza, nýbrž i nezbytný pobytový standard a doprovod

b) „neorganizovaná“ skupinová turistika - dle stávajících předpisů je „neorganizovaná“ turistická cesta do země možná pouze ve skupině, jež čítá minimálně 4 osoby. Takováto „neorganizovaná“ skupina se však stejně musí (minimálně z důvodu zajištění víz) před svým odjezdem obrátit na některou z libyjských cestovních kanceláří. Během pobytu pak musí návštěvníci počítat s tím, že dle stávajících předpisů budou i v tomto případě cestovat po Libyi pod „patronací“ (tzn. za doprovodu) zástupců této CK.Do Alžírska není tak velký problém vycestovat, ale bezpečnostní situace není zrovna v současné době moc příznivá, proto se nedoporučuje tam jezdit.

Do Alžírska je raké nutné získat vízum a to u všech druhů cestovních doklad. Je možno o něj požádat na Velvyslanectví ADLR v Praze. Přihlašovací povinnost existuje, ale nevyžaduje se. V případě ubytování v hotelu přihlašovací povinnost plní hotel. Doporučuje se před cestou ověřit u zastupitelského úřadu Alžírska, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.

Bohužek vzhledem k současné bezpečnostní situaci nelze v žádném případě doporučit individuální turistiku do severní části Alžírska. Nedoporučují se rovněž turistické cesty do oblasti Sahary. Za bezproblémové je naopak možné označit individuální cesty do hlavního města a dalších velkých měst (např. obchodní cesty), a to za předpokladu, že cestovatel neopouští hranice města, bydlí v doporučených hotelech a přepravuje se letecky.


Hraniční přechody
Hraniční přechod mezi Tuniskem a Alžírem je v Babouch, mezi Ain draham a Annaba, v Ghardimo, Sakiet Sidi Youssef, Bou Chebka a v Hazoua.
Hlavním hraničním přechodem do Libye je Ras Ajdir, asi 33 km východně od Ben Guerdane.

Průvodce a mapy


Tunisko...
Tunisko - DVD
99 Kč

Provozovatel:


cestování dovolená exotická dovolená


Partneři:


TOPlist

V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky a sedací soupravy. Nabízíme i bambusové podlahy a tapety na zeď.


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net