Navigace - Tunisko
Dovolená Tunisko Recenze hotelů Tunisko
Novinky Tunisko Hotely a ubytování Tunisko
Víza Tunisko Fotogalerie Tunisko
Mapy a průvodce Tunisko Informace Tunisko

       Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

      Nemoci, nebezpečná zvířata
       Dopravní předpisy
      Společenská etiketa
      Co tam nesmím jíst a pít
      Osobní bezpečnost

Tunisko - Dopravní předpisy

V Tunisu se jezdí vpravo a předjíždí se zleva. Přednost je zprava. Dejte si také pozor na odbočovací pruhy směrem vlevo, které nejsou umístěné uprostřed silnice, ale u pravého okraje. Tuniská doprava může připadat Evropanům zmatená a bez jakýchkoliv pravidel. Kupodivu je zde však velmi málo dopravních nehod. K mezinárodnímu řidičskému průkazu rovněž potřebujete tzv. zelenou kartu, která je dokladem o zaplacení zákonného pojištění. Pokud si ji zapomenete, můžete si ji koupit na hranicích. Řidič musí dosáhnout věku 21 let. Tunisko má celkem dobrou infrastrukturu a většina silnic má asfaltový povrch. Pokud se rozhodnete jet na jih, doporučuje se použít auto s náhonem na všechny čtyři kola. Na některých rychlostních komunikacích se vybírají místní poplatky. Je potřeba si také dát pozor na tuniské řidiče, kteří dodržují dopravní předpisy svérázným způsobem. Také platí pravidlo ni Alláh nemá oči vzadu". Takže viníkem dopraví nehody je vždy ten, kdo má nabouraný předek. Nejvyšší povolená rychlost v obci a městě je 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na rychlostní silnici 110 km/h, což je cesta mezi Tunisem a Sousse a na ostrově Djerba všude 70 km/hod. Ceny benzínu a nafty jsou do 1,2 TND za 1 l.

Průvodce a mapy


Tunisko...
Tunisko - DVD
99 Kč
Svět...
Svět na dosah - za magickou krásou exotických zemí
224 Kč

Provozovatel:


cestování dovolená exotická dovolená


Partneři:


TOPlist

V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky a sedací soupravy. Nabízíme i bambusové podlahy a tapety na zeď.


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net