Navigace - Tunisko
Dovolená Tunisko Recenze hotelů Tunisko
Novinky Tunisko Hotely a ubytování Tunisko
Víza Tunisko Fotogalerie Tunisko
Mapy a průvodce Tunisko Informace Tunisko

       Kdo tu žije? - o lidech

       Obecné informace
      Náboženství
      Národnosti
      Sociální uspořádání

Tunisko - Obecné informace

Na území Tuniska se za více než tři tisíce let vystřídala řada etnických skupin. Původní berberské obyvatelstvo bylo po vpádu Arabů poarabštěno. Tunisané jsou po celém světe proslaveni především svou pohostinností. Ať přijedete kamkoli v zemi, všude budete překvapeni, jak jsou místní lidé přátelští a připraveni vám kdykoli pomoci. Chcete-li poznat skutečnou tuniskou náturu, vydejte se na některý z trhů, které se konají snad v každém městečku. Trh je skutečně ukázkou pravého Tunisana, který je usměvavý, trošičku hlučný a připraven kdykoli a o všem smlouvat. Snědší Tunisanky připomínají typickou krásu antických bohyň. V největším množství však zde potkáme Tunisany bledší, jemných rysů a drobných rukou.
Obyvatelstvo Tuniska je zvyky i jazykem blízké obyvatelstvu arabských zemí, vyskytují se zde však jisté prvky, které je odlišují od arabských obyvatel Středního východu.
Tuniská populace je velmi mladá, téměř polovina obyvatel je mladší dvaceti let. Hustota obyvatelstva je 40 lidí na km čtvereční.
Po vyhlášení nezávislosti se značně zlepšilo postavení žen, které tak byly zrovnoprávněny s muži. I přesto však na venkově zůstává většina práce na ženě. K problémům Tuniska patří také poměrně velké procento negramotného obyvatelstva.
V zemi žije přibližně 9.5 miliónu obyvatel (rok 2000). Okolo 60% obyvatel žije ve městech. Největším městem je Tunis, kde žije okolo 1 miliónu obyvatel. Oficiálním jazykem je arabština, hojně se používá také francouzština. Mnoho Tunisanů mluví také anglicky a italsky.
15 – 59 roků – 61% populace
4 roky a méně – 8,6% populace
Průměrná délka života 72,2 roků.
Průměrný počet členů v rodině 4,8

Průvodce a mapy


Tunisko...
Tunisko - DVD
99 Kč
Svět...
Svět na dosah - za magickou krásou exotických zemí
224 Kč

Provozovatel:


cestování dovolená exotická dovolená


Partneři:


TOPlist

V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky a sedací soupravy. Nabízíme i bambusové podlahy a tapety na zeď.


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net