Navigace - Tunisko
Dovolená Tunisko Recenze hotelů Tunisko
Novinky Tunisko Hotely a ubytování Tunisko
Víza Tunisko Fotogalerie Tunisko
Mapy a průvodce Tunisko Informace Tunisko

       Hospodářství

      Všeobecné info
      Průmysl
       Zemědělství

Tunisko - Zemědělství

Přestože rozsáhlé oblasti Tuniska pokrývá poušť, 50% tuniské půdy se obdělává. Nyní je v zemědělství zaměstnáno přibližně 20% práceschopných obyvatel. Mezi hlavní plodiny, které se zde pěstují, patří především pšenice, kukuřice, ječmen, čirok, datle, olivy a pomeranče. Nejvyšší tržní hodnotu má produkce oleje z oliv. Olivy se v Tunisku pěstují od nepaměti a lány olivovníků dodávají krajině typický ráz. 40% potravin je však do země dováženo. V živočišné výrobě hraje významnou roli chov ovcí a hovězího dobytka. K práci a tahu se chovají velbloudi, osli a koně. Z náboženských důvodů je omezen chov vepřového dobytka a z ekologických důvodů (intenzivní spásání zeleně) také chov koz. Značně rozšířen je chov drůbeže. V lesích mezi Tabarkou a Bizertou se v hojném množství vyskytuje černá zvěř, a proto je také tato oblast rájem lovců. V Tunisku má mnohaletou tradici sokolnictví. Cap Bon je známý knížecími hony s cvičenými sokoly a krahujci. Lesy také skýtají značné množství korkové kůry, eukalyptového oleje a dalších aromatických olejů. Důležitou součástí tuniského potravinářského průmyslu je zpracování ryb a výroba rybích konzerv. Tunisko je největším výrobcem datlí na světě, ale celá polovina je konzumována v samotném státě a az zbytek je vyvážen.

Průvodce a mapy


Tunisko...
Tunisko - DVD
99 Kč
Svět...
Svět na dosah - za magickou krásou exotických zemí
224 Kč

Provozovatel:


cestování dovolená exotická dovolená


Partneři:


TOPlist

V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky a sedací soupravy. Nabízíme i bambusové podlahy a tapety na zeď.


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net